Житло 21 століття – дерев'яний будинок!

Категорії

Техногенні викиди, бетон та асфальт погано впливають на якість життя людей у містах. Як наслідок – городяни почали замислюватися про те, як їм зберегти гармонію з природою, про житло, найчистіше з екологічної точки зору.

З давніх-давен дерево служило матеріалом для зведення житла людини, адже добувати деревину було найпростіше через її доступність, і унікальних властивостей. А оброблене дерево у вигляді колоди, якнайкраще підходить для будівництва.

Про користь проживання в будинках з деревини відомо з давніх-давен. Здоров'я людини чуйно реагує цей природний матеріал, чудово зберігаючи, а часто й відновлюючи втрачені функції організму. Такі будинки безпечні з погляду забруднення довкілля, від нього немає жодного негативного “фону”. Крім того, необхідно відзначити його ресурсозберігаючі функції, які справді є унікальними через малу теплопровідність деревини. Та й не можна не відзначити зовнішній вигляд дерев'яного будинку, адже естетичним його робить сам матеріал, що використовується. Хоча в основі будь-якого будинку із деревини завжди залишається випробуваний часом старий добрий зруб.

Можна виділити п'ять основних видів таких будинків: каркасні; з колоди циліндрованої; із бруса; рубані; із клеєного бруса. Основна їхня відмінність, це спосіб викладання стін будинку і застосовуваний при цьому вид деревини. Будинки, збудовані із застосуванням оциліндрованих колод та рубані, заслужено визнані самими екологічно безпечними. Тому такі будинки цінуються дорожче за каркасні, які поступаються першими і за естетичними даними. У європейських країнах найчастіше віддають перевагу будинкам з циліндрованого дерева, заслужено відзначаючи їхній шляхетний вигляд, який стає окрасою будь-якого містечка. Обточені на спеціальних верстатах, колоди мають гладку поверхню та однаковий розмір. Його можна облицьовувати відразу після збирання, так як колоди сухі та готові до будь-якого виду декоративної обробки.

Говорячи про дерев'яні будинки зі зрубу зібраного вручну, слід зазначити, що зведення такої споруди досить трудомісткий і довгостроковий процес. Вважаючись штучною спорудою, що зводиться з використанням найдавніших рекомендацій, що передаються з покоління в покоління, вона коштуватиме дорожче, ніж будинок з оброблених матеріалів за допомогою верстатів.

Починати оздоблення такого будинку варто не відразу після збирання, адже колоди без спеціального сушіння повинні віддати вологу та встоятись. Зате виготовлений з дотриманням усіх правил теслярської майстерності, він прослужить людині багато десятків років.

Ну а вибирати, звісно, Вам!

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*